Sunday, June 7, 2015 |
Daily Bulletin Cincinnati, OH |
|
MPs | Rnk | Porky Pig KO Bracket I - (9 Tables) |
---|---|---|
31.09 | 1 | Jacek Pszczola - Josef Blass , Chapel Hill NC; Chris Compton , Dallas TX; Krzysztof Buras , Warszawa PL; Grzegorz Narkiewicz , Chapel Hill NC; Geoff Hampson , Las Vegas NV |
21.76 | 2 | Robert Morris - Patti Mullendore , Houston TX; David Grainger , Roseville CA; William Higgins , Cincinnati OH; Yauheni Siutsau , Loveland OH |
12.44 | 3/4 | Robert Sulgrove - Marc Low , Centerville OH; Scott Gates , Miamisburg OH; Russell Shoup , Dayton OH; Gary Kessler , Springfield IL |
12.44 | 3/4 | Arun Goyal - Rachna Goyal , West Chester OH; Suman Agarwal , Hilliard OH; Vijay Vasudevan , Cincinnati OH; Rob Weidenfeld , Lebanon OH |
MPs | Rnk | Porky Pig KO Bracket II - (10 Tables) |
---|---|---|
11.05 | 1 | Chris Habegger , Bristol IN; Chris Grande , Mishawaka IN; Lynn Miller - John Hamilton , South Bend IN |
7.74 | 2 | William Atteberry - Micky Dasenbrock - Sonya Wilson - Henry Jackson , Cincinnati OH |
4.42 | 3/4 | Bruce Stroud - Suzanne Bellamy - John Peer - James Rowen , Indianapolis IN |
4.42 | 3/4 | Lewis Rakocy , Columbus OH; Douglas Whaley , Dublin OH; Ron Scott - Karen Scott , Powell OH |
MPs | A | B | Saturday Morning Side Game - (11 Tables) | % |
---|---|---|---|---|
3.98 | 1 | 1 | William Harris - Paul Moss | 65.05 |
2.99 | 2 | | Paul Charpentier, London - Patricia Charpentier, Camlachie ON | 64.12 |
2.24 | 3 | | Nancy Luetge, Cincinnati OH - Linda Wolber, Naples FL | 57.41 |
1.72 | 4 | | Jackie Toth, West Chester - Daniel Koppenhafer, Mason OH | 55.79 |
2.24 | 5/6 | 2/3 | Carol Berliant - Mark Berliant, Cincinnati OH | 55.56 |
2.24 | 5/6 | 2/3 | Sue Mandell - Sheldon Kushner, Cincinnati OH | 55.56 |
1.44 | | 4 | Cindy Tretter, Edgewood - Diane Johnson, Fort Mitchell KY | 54.40 |
1.08 | | 5 | Bill Beaushaw, Pearl River LA - Julian Kurtzman, Cincinnati OH | 51.85 |
MPs | A | B | C | Saturday Afternoon Side Game - (13 Tables) | % |
---|---|---|---|---|---|
4.36 | 1 | | | Daniel Koppenhafer, Mason - Jackie Toth, West Chester OH | 62.34 |
3.27 | 2 | | | Charles Ladiha, Vermilion - Pat Chisholm, Gates Mills OH | 61.70 |
2.45 | 3 | | | Amy Fisher, Cincinnati OH - Vicki Goodykoontz, Morgantown WV | 60.26 |
1.88 | 4 | | | Deborah Cummings, Villa Hills KY - AgnesDe Lany | 57.85 |
3.60 | 5 | 1 | | Patty Eber, Cincinnati OH - Brenda Mehalko, Villa Hills KY | 56.41 |
1.34 | 6 | | | Bill Coombs, Hamilton OH - Jerome Katz | 56.25 |
2.70 | | 2 | | William Harris - Paul Moss | 54.81 |
2.30 | | 3 | 1 | Robert Brown - Stephen Felson, Cincinnati OH | 54.01 |
1.52 | | 4 | | Diane Johnson, Fort Mitchell - Cindy Tretter, Edgewood KY | 53.53 |
1.73 | | 5 | 2 | Jeanne Theissen, Covington KY - Barb Moore | 52.24 |
1.29 | | | 3 | Cynthia Schultz, Bethel - Suzy Haerr, Milford OH | 51.92 |
0.97 | | | 4 | Adrianne Freiberg - Richard Freiberg, Cincinnati OH | 49.84 |
MPs | A | B | Saturday 99er Pairs - (3 Tables) | % |
---|---|---|---|---|
1.52 | 1 | 1 | Anita Outcelt - Douglas Outcelt, Lebanon OH | 69.00 |
1.14 | 2 | 2 | James Reinhard, Lebanon OH - Marcia Reinhard | 64.00 |
MPs | A | B | C | Score | 3 Little Pigs Saturday Swiss - (14 Tables) |
---|---|---|---|---|---|
8.40 | 1 | | | 168.0 | John Hinton, Greenwood IN; Bradley Bartol - Bob Lyon, Indianapolis IN; Craig Satersmoen, Huber Heights OH |
6.30 | 2 | | | 119.0 | Robert Sulgrove, Centerville OH; Scott Gates, Miamisburg OH; Russell Shoup, Dayton OH; Gary Kessler, Springfield IL |
4.73 | 3 | 1 | 1 | 112.0 | Bhupen Joshi - Amul Shukla - Pramod Jhaveri - Ajay Bansal, Cincinnati OH |
3.54 | 4 | | | 106.0 | Arun Goyal, West Chester OH; Vijay Vasudevan, Cincinnati OH; Suman Agarwal, Hilliard OH; Rob Weidenfeld, Lebanon OH |
3.24 | 5 | 2 | | 96.0 | John Taylor, Burlington KY; Anthony Brockman, Florence KY; Peggy Ammon - David Dressman, Burlington KY |
2.43 | | 3 | 2 | 92.0 | Beth Todd, New Orleans LA; William Patch, Hilliard OH; Bill Beaushaw, Pearl River LA; Julian Kurtzman, Cincinnati OH |
1.82 | | 4 | | 81.0 | Georgia Banziger - Donna Moore, Dayton OH; Joyce Dennis, Fairborn OH; Ernest Dalton, Centerville OH |
MPs | A | B | C | Evening Side Series - (6 Tables) | % |
---|---|---|---|---|---|
3.03 | 1 | | | Charles Ladiha, Vermilion - Pat Chisholm, Gates Mills OH | 64.81 |
2.27 | 2 | | | Jim Bachelder, Columbus - Cheryl Schneider, Westerville OH | 60.74 |
2.84 | 3 | 1 | 1 | Liz Lin, Cincinnati OH - JudyCrotty Hall | 59.26 |
2.13 | 4 | 2 | | Philip Shafer, Ashland - Richard Mills, West Salem OH | 55.19 |
1.60 | | 3 | 2 | Potter Orr - Isaac Stephani, Cincinnati OH | 54.81 |
1.20 | | 4 | | Judy Bogner, Mansfield - Janelle Courtright, Delaware OH | 50.74 |
MPs | Rnk | Thur/Friday Compact - (6 Tables) |
---|---|---|
3.46 | 1 | Arun Goyal - Rachna Goyal , West Chester OH; Suman Agarwal , Hilliard OH; Vijay Vasudevan , Cincinnati OH |
2.42 | 2 | A J Stephani - Robert Fisk , Cincinnati OH; Brian Snell , Columbus OH; Toni Bales , Pickerington OH |
MPs | Rnk | Pig Out Compact KOs - (16 Tables) |
---|---|---|
12.1 | 1 | Massoud Banan , Kokomo IN; Rajan Mehta , Bloomington IN; Ryan Schultz , Dayton OH; Isaac Stephani , Cincinnati OH |
8.47 | 2 | Phillip Becker , Beachwood OH; Fleur Howard , Gates Mills OH; Stephanie Alexander - Robert Alexander , Mentor OH |
5.45 | 3 | Nancy Ogreenc , Wautoma WI; M Halmstad , Brookfield WI; Theresa Schneider , Northbrook IL; Judith Auer , Dublin OH |
4.24 | 4 | C Willig , Fairfield OH; Gary Busch , Cincinnati OH; Dennis Kalberg , Milford OH; Dean Congbalay , Terrace Park OH |
MPs | A | B | Road Hog Gold Rush - (33.5 Tables) | % |
---|---|---|---|---|
5.24 | 2 | | Marilyn Prosise - Robert Prosise, Cincinnati OH | 30 |
3.52 | 3 | | Siva Gopal, Reynoldsburg - Prakash Mulchandani, Dublin OH | 30 |
2.90 | 4 | | Howard Bowers - Peggy Little, Indianapolis IN | 28.5 |
3.35 | 5 | 1 | Heather Harmeyer - Casey Szulc, Indianapolis IN | 28 |
1.77 | 6 | | Muffie Conover, Carmel IN - CWilliam Bockstahler | 27.5 |
1.75 | 7 | | Carol Parker, Huntsville - Rosalyn Abrams, Russells Point OH | 27.5 |
2.51 | 8 | 2 | Tim Kington, Dublin OH - JKevin Kington | 27 |
1.24 | 9 | | Joyce Tedrick, Loveland - Barry Wauligman, Hamilton OH | 27 |
1.88 | | 3 | Reeta Brendamour, Cincinnati - Pam Campbell, Fairfield OH | 26 |
1.74 | | 4 | SusanStacy Vanstone - Martin Gibler, West Chester OH | 26 |
1.12 | | 5 | Daniel Loveland, Powell - Eva Allen, Westerville OH | 25.5 |
MPs | A | B | C | Road Hog Open Pairs - (24 Tables) | % |
---|---|---|---|---|---|
20.13 | 1 | | | Barbara Levinson - Norman Coombs, Brookville IN | 30 |
15.10 | 2 | | | Larry Jones - Douglas Millsap, Columbus OH | 29.5 |
11.32 | 3 | | | Jim Bachelder, Columbus OH - GeorgeSt Pierre | 28 |
10.07 | 4 | 1 | | Claudia Kober - Eugene Kober, Indianapolis IN | 27 |
6.71 | 5 | | | Sudheer Pimputkar, Galena - Vickie Sebastian, Beavercreek OH | 27 |
5.75 | 6 | | | Mitchell Pote, Indianapolis IN - James Farley | 26.5 |
7.55 | | 2 | | Albert Wieners - Paula Robinson, Savannah GA | 25 |
5.66 | | 3 | 1 | Sandra Forsythe - Steven Forsythe, Beavercreek OH | 25 |
4.25 | | 4 | | Tiberiu Ungureanu - Alex Khrakovsky, Columbus OH | 24.5 |
3.36 | | 5 | | Robert Fisk - Darin Campo, Huber Heights OH | 24 |
3.02 | | | 2 | M Mineard - Madeleine Gordon, Cincinnati OH | 23.5 |
2.27 | | | 3 | Jane Witherspoon, Worthington - Kimberly Music, Lewis Center OH | 23.5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|